Bulut Çözümleri

NEWUP başta Microsoft olmak üzere birçok bulut sağlayıcısı ile iş ortaklığına sahip, teknik uzman barındıran bir bulut çözümleri sağlayıcıdır.

Masaüstü Sanallaştırma Çözümleri

Masaüstü ve uygulama sanallaştırma çözümleri, çalışanların her yerden ve her platformdan/cihazdan kendisine ait olan masaüstüne veya uygulamasına erişmesini, son çalıştığı anda kaldığı yerden devam edebildiği bir deneyim sunar. Bu deneyim kurumlara tüm verileri ve aktiviteleri merkezi bir yerden yönetme esnekliği sunar.

 

NEWUP, Microsoft’un Masaüstü ve Uygulama sanallaştırma çözümü olan Azure Windows Virtual Desktop (WVD) çözümü için kurumlara TCO (toplam sahip olma maliyeti) ve ROI (yatırımın geri dönüşü) analizlerini yaparak, geleneksel yöntemlere göre avantajlarını ortaya koyar.

Uygulama Sanallaştırma Çözümleri

Uygulama sanallaştırma çözümleri, kurumlardaki kullanıcıların herhangi bir işletim sistemi bağımlılığı olmadan, yalnızca yetki sahibi olduğu uygulamaları kullanmasına olanak tanır.

 

Uygulama sanallaştırma ile veri güvenliği, işletim sistemi zafiyeti ve veri sızıntısı gibi riskleri ortadan kalkar.

 

NEWUP, Microsoft on-prem, Azure VDI ve Vmware ile uygulama sanallaştırma çözümlerini müşterilerine sunmaktadır.

Yönetici Özeti

Masaüstü sanallaştırma çözümleri, kapsamlı bir masaüstü bilgisayarların yönetimini sağlamak için kullanılan bir sanallaştırma teknolojisidir. Çözüm, uygulama sanallaştırması ve kullanıcı sanallaştırması olarak adlandırılan kullanıcı profili yönetim sistemleri ile birlikte kullanılabilir.

Bu çözüm ile, masaüstü bilgisayarların tüm bileşenleri sanallaştırılır ve bu da son derece esnek ve çok daha güvenli bir masaüstü kullanım modeline sahip olmanızı sağlar. Ayrıca, tüm bileşenler esas olarak veri merkezinde kaydedildiğinden ve geleneksel yedekleme sistemleri aracılığıyla yedeklendiğinden eksiksiz ve güvenli bir masaüstü kulanım ortamı sağlar.

Bir kullanıcının cihazı veya donanımı kaybolursa, bileşenler başka bir cihazdan oturum açıldığında mevcut olacağından geri yükleme basit ve hızlıdır. Ayrıca, kullanıcının cihazına hiçbir veri kaydedilmediğinden, bu cihaz kaybolursa kritik verilerin alınması ve güvenliğinin ihlal edilmesi olasılığı çok daha düşüktür.