Bulut Çözümleri

NEWUP başta Microsoft olmak üzere birçok bulut sağlayıcısı ile iş ortaklığına sahip, teknik uzman barındıran bir bulut çözümleri sağlayıcıdır.

Bulut Güvenliği

Bulut bilişim güvenliği veya daha basit bir ifadeyle bulut güvenliği, sanallaştırılmış verileri, uygulamaları, hizmetleri ve ilgili bulut altyapısını korumak için kullanılan geniş bir politikalar bütünüdür. Bilgisayar güvenliği, ağ güvenliği ve daha geniş anlamda bilgi güvenliğinin bir alt alanıdır.

NEWUP, Microsoft alanında yetkin ve sertifikalı güvenlik danışmanlığı sunmaktadır. Tüm Defender ürün ailesindeki danışmanlık ve eğitim tecrübesine SIEM çözümü olan Sentinel ile pekiştirerek müşterilerine uçtan uca güvenlik danışmanlığı sunmaktadır.

Veri Güvenliği

Araştırmalar her büyüklükteki ve herhangi bir sektördeki (finansal, sağlık, BT, vb.) şirketlerde her gün hassas verilerinin sızdığını göstermektedir. Sonuçları kurum itibarının onarılamaz zararlar görmesine, yöneticilerin istifasına sebep olacak veya doğrudan ya da dolaylu cezalarla karşılaşmasına, mali kayıplara uğramasına mal olur.

KVKK ve GDPR gibi düzenlemeler, hassas verilerin kontrolü açısından her zamankinden daha katı hale gelmiştir.

NEWUP, düzenlemlerin gerekliliklerini yerine getirmenize ve kurumunuzun veri güvenliğini sağlamak için birçok üretici ile stratejik iş ortaklıkları yapmıştır. Bünyesinde barındırdığı alanında uzman teknik ekip, çalıştığı hukuk büroları ile müşterilerine danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Uç Nokta Güvenliği

Uç nokta güvenliği; masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar veya mobil cihazlar gibi son kullanıcı cihazlarının kötü niyetli kişiler tarafından istismar edilmesini önlememizi sağlar. Uç nokta güvenlik yazılımları, bir ağdaki veya buluttaki uç noktaları (istemcileri) siber güvenlik tehditlerinden koruma amacını taşıyan yazılımlardır.

Her büyüklükteki kuruluş; devletler, bilgisayar korsanları, organize suç ve kötü niyetli kişiler tarafından veya kurum kullanıcıların bilinçizce yaptığı aktivitelerden ötürü, kazara içeriden gelen tehditlere karşı risk altındadır. Uç nokta güvenliği genellikle siber güvenliğin ilk adımı olarak görülür ve kuruluşların kurumsal ağlarını güvence altına almak için kullandığı ilk çözümlerden birini temsil eder.

Yönetici Özeti

Güvenlik Çözümleri, BT sektöründe kullanılan kavramsal bir başlıktır. Güvenlik Çözümleri; veri güvenliği, network güvenliği, uç nokte güvenliği ve uygulama güvenliği gibi birçok alt başlığa sahiptir.

Kurumlar, regülatif olarak ve öz kaynağı olan verilerinin güvenliği açısından BT güvenlik çözümlerine ihtiyaç duyarlar. Verilerin yedeklenmesi, şifrelenmesi, trafiğin şifrelenmesi ve kısıtlanması güvenlik katmanlarına verebileceğimiz başlıca örneklerdendir.